Tulokset 1:stä 5:een 5:sta
  1. #1
    Muistinpahan juuri, että nuorena pojankossina ihailtiin erään kotikylän motoristin menopelejä (joka vaihtoi niitä vähintään kerran kesässä). Mieleen on painunut erityisesti eräs hetki, kun kaveri oli jälleen laittanut uuden pyörän ja me pojat tietenkin mentiin sitä ihastelemaan. Pyörä oli muistaakseni 1000 kuutioinen Kawasaki joka edusti silloin aikansa huippua (elettiin vuosia 1986-1989?) ja näytti kertakaikkiaan upealta! Yritin kovasti etsiä kuvia, vaan en löytänyt. Löytyisiköhän täältä apua?

    Muistan että pyörä oli vaalea, ehkä hopea tai valkoinen ja taisi olla 1000cc (olin silloin 7-9v, joten voin muistaa väärin). Lisäksi mieleen on painunut sivukatteen alareunassa ollut musta ninja jotenkin kyykyssä ja pyörä oli nimenomaan Ninja-Kawasaki. Ihailtiin sitä poikien kanssa ja muistelenpa että ko. herra ajoi aika reipasta vauhtia tutkaankin sillä...Tunnistaako kukaan varttuneempi motoristi ko. pyörää ja jos tunnistaa niin löytyisikö kuvia?

    Kattelin Bikepicsistä, mutta ainakaan sieltä en löytäny muistikuvaani vastaavaa pyörää.



  2. #2
    entäs täältä
    <span style='font-size:9pt;line-height:100%'><span style='font-family:raavi'><span style='color:#000F22'>Samu69<- Sellainen timpuri joka osaa pystyttää ihan omin käsin mirrille kiipeilypuun.
    -Olemassa on vain kolme ihmistyyppiä, ne jotka osaavat laskea, ja ne jotka eivät osaa.
    -Minkäs teet kun sanoo mitä ajattelee, muttei useinkaan ajattele mitä sanoo</span></span></span>

    <span style='color:A8A8A8'>...Oma "Space" ...</span>
  3. #3
    Kiitoksia linkistä, ei kuitenkaan sattunut silmään täysin samanlaista. Malli voisi kuitenkin olla ZX-10, en tiedä? Mikähän logo tässä kuvan alakatteessa on, ei kylläkään näytä miltään kyykyssä olevalta Ninjalta:
    zx-10
  4. #4
    Joko RÄKSÄ tai vanha ZX-10 sen on täytynyt olla. Mun mielestä 1000RX:ää olis tehty joskus valkoisena/vaalean harmaana.

    Muoks. TÄLLAISENA



    Kawasaki ZX7R -01

    * * * * "everyone loves you when you are dead..."
  5.  
  6. #5
    Lainaa (jukepoksi @ Syys. 06 2006,00:35) kirjoitti
    Joko RÄKSÄ tai vanha ZX-10 sen on täytynyt olla. Mun mielestä 1000RX:ää olis tehty joskus valkoisena/vaalean harmaana.

    Muoks. TÄLLAISENA
    Miksikäs ei, ainoa vaan että se kyykyssä oleva ninja puuttuu...jotenkin se on jäänyt niin selkeästi mieleen. Mitä tuo kympin alakatteen logo oikeen pyrkii esittämään? Siis se mikä on zx-10:n yläpuolella? Ton vaaleanharmaan räksän värit kyllä passaa hyvin muistikuviini, mutta edelleen se ninja puuttuu.