Sivu: 2 / 2:sta EnsimmäinenEnsimmäinen 12
Tulokset 31:stä 33:een 33:sta
  1. #31
    Lainaa (Koris @ Elo. 15 2006,15:24) kirjoitti
    Lainaa (Elazi @ Elo. 15 2006,13:16) kirjoitti
    Ja mitä konstia kannattaa käyttää ötököiden poistamiseen kypärästä?
    Liotus.

    Laita märkää talouspaperia visiirin ympärille, pidä se talouspaperi märkänä ja tunnin päästä puhdistus, fairy on hyvä. Sama systeemi toimii toki myös kypärälle.

    Älä kuitenkaan pyyhi visiiriä talouspaperilla, niissa usein on hiovia ainesosia. Vessapaperi on turvallisempi vaihtoehto, mä itse en käytä visiirin kuivaamiseen muuta kuin ankaraa ravistelua.
    Kyllä talouspaperilla pystyy kuivaamaan visiirin ihan hyvin.. ei se ole sen kummoisempaa kuin vessapaperikaan.

    Fairia pintaan ja vähän vettä siihen päälle ja eikun vaan paperilla pyyhkimään ötökän ruumit pois visiiristä.. itse käytän tuota tyyliä ja visiiri ei ole ainakaan tuon takia naarmuuntunut..

    Aika monta kertaa itsellänikin on kopsahtanut jokin ötökkä aika kovasta visiiriin. Kerran tuli ampiainen kypärän alta kypärän sisälle.. siinä olikin varsin mielenkiintoinen tilanne kun oli vauhtia ja jyrkkä mutka tulossa eteen.. mut onneks tilanteesta selvittiin ehjin nahoin..
    JustJust
  2. #32
    Liittyi Apr 2003
    Lat: N 60 14' 15.67" Long:E 25 07' 20.79"
    Ilmeisesti avokypärän käyttö on kuin arpajaiset .. voittaa tai ei voita ..
    Italianreissu tuli heitettyä .. eikä mitään ongelmia .. paitsi sateella, jolloin
    tuntuu kuin pieniä tikkoja heitettäisiin nassuun .. parantaa verenkiertoa ..
    tai ainakin nassu tuli joka kerta ihan punaiseksi ..
    <span style='color:red'>..rock...rock...rock...rock...ro ...........</span>
    -"Onko maapallolla älyllistä elämää?"
    -"Kyllä, mutta olen vain käymässä."
  3.  
  4. #33
    Tuossa juuri eilen iltapäivällä kun olin ajelemassa, niin oli pikkulintuja tiellä syömässä varmaan jotakin. ja siitä ne vähän ennen kun olisivat alle jääneet, niin lensivät tiehensä. Ehdin jo miettiä, että toivottavasti ehtivät kaikki alta pois, niin siinä samassa yks tintti ei ehtinyt lentää tarpeeksi kauaksi, vaan täräytti suoraan päin visiiriä. kyllä sellainenkin jo tuntui hieman niskassa.

    Onneksi oli visiiri kiinni
Sivu: 2 / 2:sta EnsimmäinenEnsimmäinen 12