Tulokset 1:stä 3:een 3:sta
  1. #1
    Tässä yksi mukava pieni iltalenkkipätkä:

    Ajetaan kasitietä pitkin Eurajoen Irjanteen Kämpän Kaffetuvan risteykseen (n. 7 km Eurajoelta Poriin päin), josta käännytään Kuivalahteen päin. Tätä tietä ajetaan, kunnes tulee tienviitta Luvialle (oikealle). Ajetaan niin pitkään, kunnes tullaan Luvian keskustaan. T-risteyksestä käännytään oikeaan ja ajetaan rauhakseltaan kasitielle. Kasitie kohdatessa käännytään oikealle (Raumalle päin) ja heti muutaman sadan metrin päästä käännytään vasemmalle Nakkilaan. Tätä tietä ajetaan, kunnes tullaan taas T-risteykseen, jossa on vasemmalle Nakkila ja oikealle Eurajoki (tie nro 2170). Käännytään oikealle, Eurajoelle.

    Taas tullaan T-risteykseen, josta vasemmalle käännytään Paneliaan ja oikealle Eurajoelle. Käännytään oikealle, Eurajoelle. Aikamme ajettua tullaan Irjanteelle, josta mennään oikealle Kämpäntielle (tie nro. 2171) ja takaisin kohti Kämpän Kaffetupaa ja Kuivalahtea.

    Tämä on pieni mukava iltalenkki ja ainakin iltaisin, kannattaa kiertää juuri tässä suunnassa (Irjanne-Kuivalahti-Luvia-Irjanne), ettei aurinko häikäise kohtuuttomasti silmiä. Tie on osittain hieman pomppuinen ja välillä urapaikkaukset häiritsevät, mutta muuten mukava ja rauhallinen reitti. Nopeusrajoitus pääsääntöisesti 80 km/h.

    Ja tietysti tiistaisin Kämpän Kaffetuvalla voi tavata muita samanhenkisiä ihmisiä (www.kaffetupa.fi).
  2. #2
    Ja jos haluaa hieman pidemmän iltalenkin, voi jatkaa luvialta Poriin rantaa pitkin (Viasvesi-Preiviiki) ja 2-tietä Mäntyluodon suuntaan, josta Reposaareen ( Meri-Mesta menee kiinni klo 19). Reposaaresta tietä no:272 kasitiestä yli Noormarkkuun josta Kullaalle ja Nakkilaan josta taas Eurajoelle. Nakkilasta tullaan Hormistoon samaan risteykseen, josta edellämainittua reittiä Eurajoelle.
    <p>YAMAHA RD 125LC BMW K1200RS HONDA VFR1200F</p>
  3.  
  4. #3
    Lainaa (Honda73 @ Heinä. 31 2006,01:01) kirjoitti
    (oikealle). Ajetaan niin pitkään, kunnes tullaan Luvian keskustaan. T-risteyksestä käännytään oikeaan ja ajetaan rauhakseltaan kasitielle.
    Just ennen Luvian keskustaa voi poiketa Laitakarin rantabaarissa syömässä tai kahvilla, on iltaisinkin auki ja viikonloppuisin yötä myöten. Vasemmalle Kuivalahti-Luvia tieltä ja sitten muutama kilometri. Mutkainen tie, mutta polkupyöriä ja muuta liikennettä melko paljon.
    Kannatti herätä.
    Hypermotard 950