Pitäsköhän sun hiukka rajata tuota kysymystä niin joku uskaltautuisi vastaamaankin?
Haetko linkkiä tehtaan huoltomanuaaliin ja varaosakataloogiin vai ohjeita johonkin tietyyn huoltoon? Harva tänne varmaan jaksaa naputella sulle huolto-opasta kaikkiin kuviteltaviin huoltoihin tai listata kaikkia saatavilla olevia lisäkikkuloita ilman sen tarkempaa haisua mitä tarviketta olet etsimässä.
Tuo hihnavedon tarkkailu yhtenä juttuna .
Enklanninkieli ei multa hirveemmin suju , niin kuin tarkasti se hihnan kireys pitää mitata kun kuvassa jollain juosivaakalla remmiä painetaa että väljyys selviää .
Melko vastaavaltahan tuo hihna vaikuttaa kun jakoremmitkin ja niiden säätöhän lienee tarkkaa hommaa .
Joku antoi ohjetta et , jos pystyy kääntämään remmiä 90astetta niin oliko se silloin jo löysä .
Onko kellään satatuhatta ajettua remmiä niinkuin myyjä väitti sen kestävän .
Ilman visiiriä tuntuupi satasessa jo käsillen kovasti ajo käyvän ja kun ei tekis mieli klasia laittaa näin lämpöösellä niin kuskillen selkänojaa suunnitellu .
Moisesta häkkyrästä en mielellää 240 ekua louisille makselis ja miun pyörän mallistakaan ei ihan jetsulleen siel mielestäni ollunna ees .
Kyllä korjauskäsikirjaa ettiskelen ko ite oon tähänasti pyöräni kunnos pitänny , saa nähä mitä Jammulle on sit liikkeessä teetettävä .
Kehuivat ettei venttilivälyksetkään enää pahemmin pienene että helppoa olisi ite tarkastaa ja säädättää sit jos tarttee .
Ja tosta onko senyt sitten kuivasumppuvoitelujärjestelmästä haluan täyden tietämyksen .
Ohjekirjan kohtaa jossa kiellettiin joidenkin öljyjen käyttö moottorissa en ymmärtänyt alkuunkaan .
Onko kytkin moottori-vai vaihteistoöljyssä , eiku perskuta moottoriöljys se taitaakin olla , niinpä eli eikai autojen öljyy , ees delvakkia sais käyttää .