onko kenelläkään kokemuksia XT-660x:n (-04)kanssa moisesta, laitoin sliparit kiinni juuri ja mielestäni kaipailee nyt hieman säätöä.
Yamahalla sanottiin ettei vakiota pysty säätämään ollenkaa elikkä vaatii lastun, pitääkö paikkansa??
Kyselinkin sulta näitä tuolla omat pyörät osiossa, mutta sitä ruuttaa pystyy säätämään jonkin verran suoraan mittaristosta. Käypä katsomassa xt660.com säätö vinkkejä.
Noniin, tulipahan vähän viikonloppuna taas säädeltyä. Mulla toimii parhaiten seuraavanlainen kombinaatio: tps 20 (ohjeissa mainittu 26 liikaa) co 39 (alkup. 9). Vielä vähän paukkuu putkessa, mutta nykiminen loppui ja jaksaa vetää hyvin.
Jep, onhan taas veivattu päivä ja säädelty ympäriinsä. Aloitin arvoista: CO-3, TPS 17, nostin co 18-35-37. tps 20-22-25 ja viimeisimmät tuntuis toimivan melko lailla parhaiten, huomenna joutunee ehkä vielä miettimään lisää(commanderilla kun saa kaikki säädettyä niin että voi saada tehot nousemaan n.10hv ja nyyttonit about saman verran ellei enemmänkin)
paukutta meikäläiselläkin putkissa mut se kuuluu asiaan, meno on sitävastoin jonkun verran jouhevampaa . Eihän se ikinä yksmukisissa voi kauhean tasaista ollakkaan.