Tulokset 1:stä 6:een 6:sta
  1. #1
  2. #2
    Plekseistä saa naarmut myös rättilaikalla hammastahnaa hioma-aineena käyttäen! * *Kannattaa koittaa ensin vaikka naapurin kotilon ajovalon lamppuun!
  3. #3
    Tota voi varmaankin testata myös naapurin kotilon
    konepeltiinikin.

    Sopii varmaan sinnekin.

    Mieluummin mopolla sateeseen, kuin kotona tossun alla )

    http://www.meikamotoristi.com
  4. #4
    Kokeile ennenkuin epäilet!
    Toimii varmasti, mutta hiomatekniikka aiheuttaa optisia ihmeellyksiä esim. visiirissä, silmälaseissa ja perseessä!
  5. #5
    Korrek Cleaner putsaa ainakin Neeprin pleksin hienosti.
    Saattaa jopa poistaa pientä sumentumaa/naarmua.
    Luulin pleksini olevan "hiekkapuhallettu" sameaksi, mutta aineella siitä tulikin kuin uusi. Taisikin olla vain töhnäkerros jota en ollut pesuaineilla saanut irti.
    Tottakai annan neuvon varustettuna varoituksella "kokeile ensin pienelle alueelle näkymättömässä paikassa
    T: Heimari
    BMW R 100/7T 1980
    R 1200 RT 2005
    Dnepr K650 1970
  6.  
  7. #6
    Novus 1, Novus 2, Novus 3.

    1 on antistaattinen 'viimeistely' aine, 2 on kevyesti hiova (todella kevyesti, esmes kännykän näyttöjen muovista saa naarmut pois) ja 3 on rankemmin hiova.

    Novus 2sella poistan amerikanihmeen muoveista naarmut pois ja frendi kiillotti GSXR K5 umpiosta ja pleksistä pyörteet pois.
    Energy of the gods, adrenalin surge
    Wont stop til I hit the ground, I'm on my way for sure
    Up here in the air, this will never hurt
    I'm on my way to impact, taste the high speed dirt.