Sivu: 5 / 61:sta EnsimmäinenEnsimmäinen ... 345671555 ... ViimeinenViimeinen
Tulokset 121:stä 150:een 1802:sta
  1. #121
    Lainaa kirjoitti
    Louis:in heebeleitä n.40e. Eiköös noita joku kioski tuo ilman rahtikuluja suomeenkin.
    Turussa ainakin bikerpoint tuo. . Hyvää ja asiantuntevaa palvelua ainakin tiedossa .

    Lainaa kirjoitti
    mahtaakohan bensan kulu nousta kuinka jos välityksiä hiukan tihentäisi??
    Eipä se normaalissa ajossa nouse ehkä jos ajat pelkästään +120 km/h niin sitten .



    Kukkakepeille
    Pakkotoisto.com
  2. #122
    Onko mahdollista muokkaa tai avata gsx 1400 äänenvaimentimia.
    Samaan tyyliin kun xjr huilun poisto änkkäristä.
    Tuntuu niin älyttömän änettömältä ja hengittömiltä noi orginaalit.

    Minkälainen änkkärin sisällä on katalysaatori palikkat, poistettavissa?
    Suzuki GSX 1400
    Hayabusa Gen 2
    MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..
  3. #123
    Lainaa (Sika-nauta @ Kesä. 04 2006,10:38) kirjoitti
    Onko mahdollista muokkaa tai avata gsx 1400 äänenvaimentimia.
    Samaan tyyliin kun xjr huilun poisto änkkäristä.
    Tuntuu niin älyttömän änettömältä ja hengittömiltä noi orginaalit.

    Minkälainen änkkärin sisällä on katalysaatori palikkat, poistettavissa?
    Vaimentimen avaamisesta en tiedä mutta katalysaattori ei ole vaimentimessa vaan koneen alla yhdysputken kanssa. Poistosta saatava hyöty käsittääkseni nimellinen eli luokkaa painon pudotus. Uudemman eli 1 piipusen katista en ole aivan varma olisko vaimentimessa. Korjatkaa enempi tietävät jos olen hakoteillä!
  4. #124
    bensan huohotuksesta kysyy.
    huohottaakos se siitä samasta letkusta josta valuu ylitankattu bensa maahan??

    tuotanoinii, kun ma ajan poikaa tankille, niin tankissa aina pirunmoinen alipaine jottei korkkia meinaa saada auki ennenko +5s päästä pirunmoisen sihinän saattelemana.
    mikään letku ei pitäisi olla puristuksissa, sikäli paljo niitä kytätty.
    mikäköhän sielä kinnaa...ne letkut kuitenki puristaa jostain??
    mullahan jää tehot tankkiin kun soppa jää leijumaan avaruuteen!!

    mitäs jos nyppäsen tämän ylivuotoletkun tykkönään pois, sitten ei ainakaan se voisi ahdistaa, mutta tuleekos siitä jokin vaaran paikka??

    vai imeekö muillakin korkin isoa kovaa kiinni??

    vrt. ex-kilonen.,., sihautellu ikinä.
  5. #125
    Ei itsellä ainakaan ole mitään painetta huomattavissa korkkia avatessa.
    Kukkakepeille
    Pakkotoisto.com
  6. #126
    väittäsin että joku reikä on tukossa ei minkään laitteen tankkiin kuulu tulla alipainetta?!?
  7. #127
    Joo...toi haisis kyllä ihan vialle, ku mull ainaskii aukeaa ihan nätisti..
    -These are my principles,
    if you don´t like them I have others-
    G.Marx

    -Älä spekuloi-AJA!-
    Koneinsinööri A

    -Canis culum in tua naso-
    17th century proverb
  8. #128
    tänään ilmalla puhaltelin sitä ylivuotoletkua, hyvin hönkii molempiin suuntiin, mutta silti kerää pirusti (ali)paineita??
    elikkäs tuolla ylivuotoletkulla ole mitään tekoa asian kanssa.

    mutta mikäköhän muu juttu siinä voipi olla?

    ...pumpun pohjassa oleva letku ei näyttäny olevan lintassa, mutta vedin sen nailonsukan siihe mutkan päälle, mikä letkussa muutenki on. nyt ei 150km ajolla imaissut korkkia kiinni juuri mitään ed. verrattuna. jospa se siitä?
    tuotaki letkua kytänny, kun siihen pääsee vielä sormin kiinnikkin tankin ollessa paikoillaan. eikä sen lytyssä pitäny olla, no jos tuolla tuli kuntoon, niin hyvä sitte.
    eihän sielä monta vaihtoehtoa ole, jossa ko. vika luuraa, että sikäli pitäisi olla selvitettävissä.



  9. #129
    Nostetaan topikkia ylös.

    On tää hieno laji .Päivällä ajoin yli 160km lenkin pikkuteitä Stadi-Sipoo-Porvoo-Monninkylä-Tuusula-stadi .
    Kun aina pitää valittaa niin housut tahtoo hiestä liimautua päin. (ulkolämpö~30´c)

    Itse asiaan suoraan puutuuko muilla p#rse ?? Kun ajaa 150km putkeen välillä joutuu jo nostamaan arsea penkistä ylös ihan vaan helpottamaan pakaraa

    Gsx-r kyykyllä viime kesänä pystyi ajamaan mökille 250km ilman puutumista.
    Suzuki GSX 1400
    Hayabusa Gen 2
    MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..
  10. #130
    Kyllä joutuu jo sadan kilsan jälkeen nosteleen pakaroita ilmaan.
    Suzuki GSX 1400-05
  11. #131
    Kyllä meinaa persikka puutua. Viikko sitten ajoin lähes 300km matkan putkeen, n.3tuntia. Viimeiset viiskyt kilometriä hanuri huusi hoosiannaa, mutta mää vaan päästin
    Matalammat sarvet kun vaihdoin, niin se helpotti hiukan asiaa. Paino on hiukan enemmän käsillä. Hyvä keino on myös aina välillä nostaa jalat takajalkatapeille ja siten painon saa pois persposkilta.
    Mä olenkin omaan pyörään harkinnut clip-oneja matalamman ja kyykymmän ajoasennon saamiseksi. Taitaa vaan käydä niin, että ei mahdu sarvet enää kääntymään Onko kukaan yrittänyt sovittaa?
  12. #132
    puutuu vaikuttas että on hieman liian pehmee istuin ?!?
  13. #133
    onkos kukaan vaihtanut penkkiä 1400:an. ainakin ite toivois hieman reippaampaa muotuilua kuskin ja takanaistujan väliin
    polkupyorailija kiinassa
  14. #134
    Lainaa (100cid @ Kesä. 19 2006,20:33) kirjoitti
    Kyllä meinaa persikka puutua. Viikko sitten ajoin lähes 300km matkan putkeen, n.3tuntia. Viimeiset viiskyt kilometriä hanuri huusi hoosiannaa, mutta mää vaan päästin
    Matalammat sarvet kun vaihdoin, niin se helpotti hiukan asiaa. Paino on hiukan enemmän käsillä. Hyvä keino on myös aina välillä nostaa jalat takajalkatapeille ja siten painon saa pois persposkilta.
    Mä olenkin omaan pyörään harkinnut clip-oneja matalamman ja kyykymmän ajoasennon saamiseksi. Taitaa vaan käydä niin, että ei mahdu sarvet enää kääntymään Onko kukaan yrittänyt sovittaa?
    Mites jos tiputtaisit vähän etupäätä ja nostaisit perää himpun? Muuttuisi varmaan hieman äkäsemmäksi ohjaukseltaan . Tosin eipä taida paljon puutumiseen vaikuttaa tuo operaatio...
    Ei enää mopoa alla Gsx1400 lähti uuteen kotiin...
  15. #135
    Stormiltahan saa penkkejä Rosvosta -> cebarin XX:ään king & gueen tyyliin. Hinta vaan on taas ihan päin .
    Isoon rosvoon taisi maksa jotain 400€.

    Taitaa olla tosiaan liian pehmeä tuo vakio jakkara tälle kuninkaalliselle p......
    Kun tuo tankokin tuli jo vaihdettua, ei viittisi ihan heti uutta ja matalaa kokeilla.

    Ainoa miinus mitä on tähän mennessä löytynyt



    Suzuki GSX 1400
    Hayabusa Gen 2
    MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..
  16. #136
    Lainaa (100cid @ Kesä. 19 2006,20:33) kirjoitti
    Mä olenkin omaan pyörään harkinnut clip-oneja matalamman ja kyykymmän ajoasennon saamiseksi. Taitaa vaan käydä niin, että ei mahdu sarvet enää kääntymään Onko kukaan yrittänyt sovittaa?
    Japonian pojilla on mennyt tuo jatko kehittely hieman pidemmälle.
    Gsx-1400 KATANA siinä on ainakin cliparit .

    http://www5c.biglobe.ne.jp/~unicorn/1400sgt-7.html
    Suzuki GSX 1400
    Hayabusa Gen 2
    MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..
  17. #137
    Tuossa oli juu clip-onit, mutta tankkikin on vaihdettu. Orkkistankilla saattaa kääntäminen olla vaikeampaa. Mutta en mä lannistu, meinaan kokeilla. Keulan lasku voisi olla myös ihan hyvä temppu. Saakohan lyhyempiä jousia jostain? Perännostosettejähän löytyy kyllä.
  18. #138
    Kaikki ketkä pitää vähänkään urheilullisesti ajoasennosta ja haluavat vähentää perseen puutumista niin heti tilaamaan ne korotuspalat taakse. Itse otin päiväksi pois ihan kokeilumielessä ja en muistanut kuinka "pappamainen" ajoasento alunperin olikaan pers alko puutuu paljon nopeammin. *

    Edit: ainoo haitta ettei korotuspaloilla sitten lyhytjalkaisella yllä enää jalat maahan kovin hyvin.



    Kukkakepeille
    Pakkotoisto.com
  19. #139
    mites tuo keulan laskeminen ? paljonko olisi "sopivasti" ettei käytäytyminen muutu huonoksi ? kokemuksia toimenpiteestä ?
  20. #140
    Mistäs tilasit"suurii" korotus palikat?
    Saako suomesta ja paljonko maksoi ?

    Toisaalta ei taida olla ihmeelliset tehdä itsekkään

    Tuolla www.gsx-1400.net sivuilla olisi hyvän näköisiä ikkunallisia kylkin koppia ja sytty pyörään eikä hinta niin kauhean kauhea ole. Ainoa huono puoli kun toi germaani ei oikein taivu
    Suzuki GSX 1400
    Hayabusa Gen 2
    MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..
  21. #141
    No täällä ei ainakaan sitä ongelmaa ole, ettei jalat ylettyisi maahan Pitää katella luetteloita, jos jostain löytyisi korotuspalikat. Ilmoittakaa, jos joku löytää sellaiset.
  22. #142
    tilasin juurikin eilen netin kautta www.justbandits.com sivustolta (GSX 1400 Jack-Up Kit) hinta hieman alle 100 e + postituskulut. nyt vaan odotellaan saapuvaksi...
  23. #143
    Laskin etupäätä (nostin pamppuja) 17 mm viime talvena ja nyt taipuu kyllä paremmin mutkiin, tai sitten en vaa muista millaista oli ajaa viime kesänä...
    Suzuki GSX 1400
  24. #144
    Samasta paikasta kuin Säämieskin tilasi, sieltä melkeen kaikki palikat tullu hommattua
    Kukkakepeille
    Pakkotoisto.com
  25. #145
    Kuinka väellä on riittäny letkut,johdot ja kaasuvaijeri kun on vaihdettu crossi tankoo?
  26. #146
    Itse vaihdoin lsc vai onko se lcs crossitangon tosin low mallin eli matalin mahdollinen tilasin sen tokimotosta varpit ja letkut riitti ok mut joutu tempoon tangon aika etuasentoon ettei ottanut tankkiin kiinni tosin se korjautuisi kyl nostopaloilla mut ei jaksa säätää kaiketi noi vimpaimet piisaisi korkeammallekkin tankomallille ohan ok .....ja asiasta sadanteen kuin paljo se muuttaa ajoasentoa noi korotuspalat siis taakse tuleeko jo R fiilis eli matalatanko etuasennos + sit kun korotuspalat ni onko ajoasento kun kyykys ? ..kysyy tyhmä...joka ei pidä tupperin ajoasennosta
    Suzuki pv50 -90
    Suzuki Gs 125 -88
    Suzuki TsR 125 -91
    Honda Vff 750 -85
    Suzuki Vs 700 -86
    Suzuki Gsx 1400 -05
    Honda Cb 1300 -06
  27. #147
    täytyy kyllä kehua aikaisemmin mainitsemaani justbandits yritystä. maanantaina tilasin aamulla korotuspalat ja tänään tuli omaan postilaatikkoon ennen puoltapäivää. tehokasta ! Palat on paikoillaan ja huomasin asentaessa, että keskiseisontatuen saa poistaa tarpeettomana (pysyy kyllä pystyssä, mutta huterasti eikä rengaskaan enään pyöri).

    mutta kylläpä näyttää hyvältä !
  28. #148
    Eli taitavat nostaa ns.riittävästi?
  29. #149
    Lainaa (keppo @ Kesä. 21 2006,18:08) kirjoitti
    Kuinka väellä on riittäny letkut,johdot ja kaasuvaijeri kun on vaihdettu crossi tankoo?
    Itsellä myös Lsc tai lcs leveä tanko orginaali korkuisena.
    Hyvin riittää toimii ehkä paremminkin kuin vakio. ( ei vaijerit hinkkaa mittarin kylkeen )
    Suzuki GSX 1400
    Hayabusa Gen 2
    MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..
  30.  
  31. #150
    Lainaa (gsx1400 @ Kesä. 21 2006,20:15) kirjoitti
    Itse vaihdoin lsc vai onko se lcs crossitangon tosin low mallin eli matalin mahdollinen tilasin sen tokimotosta varpit ja letkut riitti ok mut joutu tempoon tangon aika etuasentoon ettei ottanut tankkiin kiinni tosin se korjautuisi kyl nostopaloilla mut ei jaksa säätää kaiketi noi vimpaimet piisaisi korkeammallekkin tankomallille ohan ok .....ja asiasta sadanteen kuin paljo se muuttaa ajoasentoa noi korotuspalat siis taakse tuleeko jo R fiilis eli matalatanko etuasennos + sit kun korotuspalat ni onko ajoasento kun kyykys ? ..kysyy tyhmä...joka ei pidä tupperin ajoasennosta
    Kyl siin viel kaukana kyykyn ajoasennosta ollaan. Pyörässä on kuitenkin aivan eri mitat vrt. esmes. Gixeri tonniseen. Mutta ajettavuus ja näkö paranee niin ku valehtelematta 200 prossaa. Saattaa kyllä olla taas niin makuasia mutta kokeilemisen arvoinen.

    Itsellä on toki viel tramppien siirtosarjat samaisesta puljusta, joten hieman taaempana ja ylempänä jalat eikä ainakaan vielä ole polvet jumittanut vaikka pituutta on 191 kertynyt.
    Kukkakepeille
    Pakkotoisto.com
Sivu: 5 / 61:sta EnsimmäinenEnsimmäinen ... 345671555 ... ViimeinenViimeinen