Elikkäs onkohan kellään kokemuksia probiker nahkakamoista? Kattelin Louisilta et siel oli jotain suht edullisesti myynnissä. Kaikki kommentit ovat tervetulleita
elämä on yllätyksiä täynnä, aamulla on krapula!
Mä tilasin syksyllä jonkun probikerin nahkarotsin, jonka mallia en muista. Oli alennuksessa Louisilla hävyttömän halvalla, jotain miinus 60% ovh:sta. Ei voi muuta kuin kehua. Istuvat CE-suojat, jämäkkää nahkaa (>1,2mm luvattiin), hyvin tikattu ja viimeistelty ja siisti. Kaikin puolin siis hintaansa nähden yllätys. Kuvassa näytti aika rutkulle, mutta luonnossa ihan "hieno". Eipä näyttänyt tosin enää olevan valikoimassa.
Toinen hyvä ostos oli vuosi sitten probikerin nahkapuku emännälle. Naisten malli (tissit mahtuu), myös hyvät suojat jne. Hintaansa nähden oikein hyvä. Kokokin vastasi aika hyvin suomalaista vastaavaa, joten sokkona tuli kerralla sopiva. Tätäkin vielä syksyllä sai, mutta eipä näkynyt enää olevan myynnissä.
Suo, kuokka ja Suzuki