Tulokset 1:stä 9:een 9:sta
  1. #1
    Paikallisessa puliukko-illassa oli juttua että Ouluun olisi tullut riumpin myynti ja huolto. Pitihän tuo asia tarkistaa ja tottahan se oli, eli Eximake sammaltiellä on tuo liike
    *Näytillä oli jo lähes kaikki uudet mallit Roketista lähtien, oikeastaan on helpompi sanoa mitä ei ollut vielä tullut eli Daytona 675 ja Scrambler (menikö oikein) puuttuivat vielä.
    Ja mikä parasta ensi lauantaille olis tiedossa pikku party riumppimiehille/naisille, alkaen klo 14.00. Tarjolla on kuulemma olutta ja jäykempää, makkaraa ym.



    On vähän hyvän näköisiä nuo musta-punaiset *triumpit....
  2. #2
    [
    aille olis tiedossa pikku party riumppimiehille/naisille, alkaen klo 14.00. Tarjolla on kuulemma olutta ja jäykempää, makkaraa ym. [/quote]

    No hyvä että tännekin leveysasteille saadaan kunnon pyöriä myyntiin.
    <p>Tallissa odottelee ajovuoroa: WLA45-1942 _FLH74-1957 _FLSTC-1994 _T120R -969 _K100RS-1991 _CR500Hm-2005 _CR 500-1988&nbsp; _RD125-1970 _HVA125-1974_KTM EXC300-2005_R 1200 GSA -2011_ Kawasaki G5 100_CR 250 -1996</p>
  3. #3
  4. #4
    Huomasin samaisen liikkeen uuden Bike:n mainoksesta. Hyvä, että sinnekin saadaan alan liike.
    Samassa mainoksessa oli Tampeelle ilmestynyt, ainakin minulle uusi tuttavuus: Mototown oy
    Ex-955i
  5. #5
    Oli jo aikakin saada Ouluun Triumppi liike/huolto. *



  6. #6
    Triumphin sivuilta tarttui silmään tuo nimi kans.

    http://www.triumph.co.uk/uk/dealers.aspx

    listalta Finland ja Oulu.

    Pitänee piipahtaa.
    <"I needed a clue and a drink, one of them I knew where to find">

    McJäykät
  7. #7
    Itsekin käväisin kyseisessä liikkeessä. Kesken oli vielä toiminta, mutta lauantainahan nuo avajaiset on.
    Huolto alkaa sitten vasta vuoden alusta. Vielä eivät kovin innokkaasti ottaneet huolto-osia tilaukseen.
    Ulkoa päin liike ei kovin hieno ollut, mutta eipä sillä niin suurta väliä kunhan homma toimii.
    Triumph Speed Triple 1050 -05 raato
    BMW R45 -79
    Yamaha rd 250 lc -81
  8. #8
    MotOrg ry:n hallituksen varapj, koulutusvastaava, sihteeri Tumppi:n avatar
    Rata & Koulutus
    Liittyi Oct 2004
    Vesilahti
    MotOrg ry jäsen
    Lainaa (955i @ Joulu. 05 2005,22:02) kirjoitti
    Samassa mainoksessa oli Tampeelle ilmestynyt, ainakin minulle uusi tuttavuus: Mototown oy
    Onhan tuo Mototowni ollut Tampereella jo vuoden verran tai jotain... Ne on vaan pikkuhiljaa käynnistelly hommaa ja pitäneet matalaa profiilia. Ainoastaan huoltoa siellä ei vielä ole, mutta Kx-center on siinä seinän takana.

    Firmaa pyörittävä heppu on tosi asiallinen ja järjesti viimekesänä muuttaman trumppa-ajelun ja yms. settiä!

    Kannattaa käydä poikkeamassa tuollakin!
    The Lakkivaari


    Yamaha ei pamaha



  9.  
  10. #9
    Lainaa (pietu @ Joulu. 05 2005,22:17) kirjoitti
    Oli jo aikakin saada Ouluun Triumppi liike/huolto. *
    Kyllähän Oulussa on ollut jo pitkään toiminnassa PT-Motor. Siellä käytin oman Triplen heinäkuussa huollossa, ja tuolloin jo tiesivät Eximaken yrittävän saada edustusta Ouluun. Nooh, Pekka tuskin tulee menettämään vannoutuneita Trumppa-asiakaskuntaansa suuremmin.

    Sisäpiiritietona todettakoon, että myyntioikeuksien saaminen Ouluun oli silloin enää kiinni toiminnaltaan isomman suomi-edustajan suositusten puuttumisesta UK:hon. No näköjään ovat edustajat käyneet paikanpäällä tutustumassa.
    Ehdin jo kevääksi suunnitella 10tkm-huoltoreissua Seinäjoelle, mutta eipähän enää siihenkään ole tarvista. *