Katselin noita Corbi'n sivuja ja täytyy sanoa, että nuo niiden visiirihärvelit ovat kyllä aika kamalan näköisiä. Tuo satula näyttää pyllylle mukavalta, mutta tuo selkänoja sattuu silmään. Noilla amerikkalaisilla on kyllä ihme maku joissain asioissa. Tai sitten tää on taas tätä omaa suppeanäköisyyttä. Kai tuohonkin tottuu, jos niitä joka päivä vastaan tulisi.
Dixi et animam levavi
Sopii moinen selkänojan hirvitys tuohon Ässään kuin lihapulla kermakakkuun. On tuo pleksikin minun makuuni kyllä sopivampi Vespaan kuin "sporttiin".
<p>2002-2014</p>
Vähän on hirvityksen makua. Olen kyllä itsekin pohtinut asiaa, miten ratkaista takamatkustajan ongelma. Siis voisi selkeästi vaihtaa asentoa reissun päällä. Takalaukkua tuohon ei saa (ja sekin olisi hirvitys) ja tuollainen korkea selkänoja ei taas sovi tuohon mitenkään. No, onneksi takapenkkiläinen ei turhista valita.
- Rajatonta Voimaa! -
No mites sitte peräkärry sopii K 1200 RS:ään..? Sellanen viritys on ihan kotimaan kilvissä ja näin sen Touringin kokoontumisessa Hankasalmella 2002. Vaan oli siinä muistaakseni tommonen satulakin..(Ctrl+Alt+Del @ Heinä. 08 2005,09:09) kirjoitti
S1000XR ja Winha 340. Aiempia K1300S, K16GT, K1200S, K1200RS x 2, Virago 1100, Kawasaki Mach III, Suzuki T250, Yamaha DT125, Mz 125 jne..
Route 66 - 2006.
Hapsut vielä niin se on täydellinen![]()
Kawasaki ZXR400 -> Honda SP-1 -> Yamaha R6R -> Yamaha FZS600 Fazer -> Fazer myyty 25.9.2012