Tulin eilen maalta juhannuksen vietosta. Tietenkin oikeaoppisesti kaatosateessa. *
Tänään pesin Pannarin (ST1100), ja vähän vahasinkin tulevaa Lapin matkaa varten, irtoaa hyttyset paremmin. Pesun jälkeen ajoin takaisin talliin, ja kas: öljyntäyttökorkki makaa lattialla! Oli katkennut siitä kierteen yläosasta heti laipan juuresta. Voi pyllynsivellin!
Menenkin sitten huomenna autolla töihin... *
Punainen Honda ST1100 PanEuropean -97 -> Lue: Heterosohva!
Miks sitä niin kovin vahasit ja kiilotit sitä korkkii, et juuresta meni murtumaan? Nyt on vastakierretapin paikka!![]()
Kuulostaa aika kostealta - ainakin öljykorkki auki(Skeleton @ Kesä. 26 2005,11:00) kirjoitti
Meinaan että oiskohan huonolla tuurilla korkki kopsahtanut lattialle jo ennen pesua => öljypohja pesuvettä täynnä
![]()
- Pyörä myyty jo pois -
Korkkiin en koskenutkaan. Jenkaosa lähti sormin kiertäen pois, mutta oliko korkki rikki jo ENNEN pesua, jaaa-a.(markem @ Kesä. 26 2005,22:01) kirjoitti
Öljymäärä ei ainakaan ole lisääntynyt silminnähden, kun tarkistusikkunaa tuijottelin. Vaihdettu vasta tonni-pari sitten, ei vielä viitsisi vaihtaa taas. Kai sieltä pikkukosteus haihtuu?
Punainen Honda ST1100 PanEuropean -97 -> Lue: Heterosohva!
Huomenna saan uuden korkin, jos Brandtin hyllystä moinen löytyy. Muuten sen saanti menee turhan tiukalle kesäloman alun ja Lappiin lähdön kanssa.
Pitäikö jo alkaa vuoleskella koivusta tappia siihen?![]()
Punainen Honda ST1100 PanEuropean -97 -> Lue: Heterosohva!
Laita motoruppia niin ei tarte öljyjä ollenkaan![]()
Emäntää voi kusettaa puhelimessa vaan koiraa ei!