Tulokset 1:stä 6:een 6:sta
  1. #1
    Tulin eilen maalta juhannuksen vietosta. Tietenkin oikeaoppisesti kaatosateessa. *
    Tänään pesin Pannarin (ST1100), ja vähän vahasinkin tulevaa Lapin matkaa varten, irtoaa hyttyset paremmin. Pesun jälkeen ajoin takaisin talliin, ja kas: öljyntäyttökorkki makaa lattialla! Oli katkennut siitä kierteen yläosasta heti laipan juuresta. Voi pyllynsivellin!

    Menenkin sitten huomenna autolla töihin... *



    Punainen Honda ST1100 PanEuropean -97 -> Lue: Heterosohva!
  2. #2
    Miks sitä niin kovin vahasit ja kiilotit sitä korkkii, et juuresta meni murtumaan? Nyt on vastakierretapin paikka!
  3. #3
    Lainaa (Skeleton @ Kesä. 26 2005,11:00) kirjoitti
    ... kaatosateessa. ... pesin Pannarin (ST1100) ... öljyntäyttökorkki makaa lattialla!
    Kuulostaa aika kostealta - ainakin öljykorkki auki Meinaan että oiskohan huonolla tuurilla korkki kopsahtanut lattialle jo ennen pesua => öljypohja pesuvettä täynnä
    - Pyörä myyty jo pois -
  4. #4
    Lainaa (markem @ Kesä. 26 2005,22:01) kirjoitti
    Miks sitä niin kovin vahasit ja kiilotit sitä korkkii, et juuresta meni murtumaan? Nyt on vastakierretapin paikka!
    Korkkiin en koskenutkaan. Jenkaosa lähti sormin kiertäen pois, mutta oliko korkki rikki jo ENNEN pesua, jaaa-a.

    Öljymäärä ei ainakaan ole lisääntynyt silminnähden, kun tarkistusikkunaa tuijottelin. Vaihdettu vasta tonni-pari sitten, ei vielä viitsisi vaihtaa taas. Kai sieltä pikkukosteus haihtuu?
    Punainen Honda ST1100 PanEuropean -97 -> Lue: Heterosohva!
  5. #5
    Huomenna saan uuden korkin, jos Brandtin hyllystä moinen löytyy. Muuten sen saanti menee turhan tiukalle kesäloman alun ja Lappiin lähdön kanssa.

    Pitäikö jo alkaa vuoleskella koivusta tappia siihen?
    Punainen Honda ST1100 PanEuropean -97 -> Lue: Heterosohva!
  6.  
  7. #6
    Laita motoruppia niin ei tarte öljyjä ollenkaan
    Emäntää voi kusettaa puhelimessa vaan koiraa ei!