Katoppa tuolta(Suzuki GSX-F 600 @ Helmi. 25 2006,19:49) kirjoitti
![]()
"Mä oon tullu tänne voittamaan,en tekemään kavereita" J.Ruutu # 37
"Lähtökohtaisesti se johtuu siitä, että Kawasakin omistajiksi valikoituu henkilöitä, jotka syvästi vihaavat kaikkea toimivaa tekniikkaa ja tehdas on ottanut tämän huomioon tuotesuunnittelussaan..."
Senhän tietää ku on tää Lappeen ukko mukana, siitä ei voi seurata mitään hyvää(rambuster @ Joulu. 10 2004,10:56) kirjoitti
![]()
Tulee aika jolloin p.....t tervataan! Ja niin tosiaan, asiantuntijalausuntoja aiheesta riippumatta. Takuu!
Uskoisin niin, että Reborn babies-niminen ketju pyrkii nimenomaan saamaan alennuksia ostohinnoissaan, jotta pystyy sitten tarjoamaan kilpailukykyisiin hintoihin asiakkailleen mp-alan tuotteita.
Olisi todellakin toivottavaa, että meillä jatkossakin olisi kotimainen mp-alan yrittäjäverkosto, joka tarjoaa henkilökohtaista, läheistä palvelua suomalaisille motoristeille heidän omassa kotimaassaan.
Eikä vain kasvotonta nettipalvelua.
Sitäpaitsi, minulle ainakin on tärkeää, että saan kaikissa ongelmatilanteissakin läheistä palvelua face to face. Jos vien kavani liikeen pihalle, saan hyvää hoitoa sille ilman välikäsiä tai jotain kaukaista nettiohjeistusta. Siitä voi jonkun rovon maksaakin. Vai oletko itse sitä mieltä, että jos annat palvelua jollekin, niin hyvä on, ettet saa siitä korvausta, niin että voit elää.
Suomalaiset huutavat kohta itsensä pihalle ostamalla kaiken muualta, ne eurotkin nimittäin menevät sitten muualle.
Toivon todella, että tämä Reborn babies-ketjuidea kantaa, ja jaksaa jatkossakin.
Ootko testannu Lappeessa....(kava10 @ Helmi. 25 2006,21:25) kirjoitti
Tulee aika jolloin p.....t tervataan! Ja niin tosiaan, asiantuntijalausuntoja aiheesta riippumatta. Takuu!
Tässä ihan kokonainen osio tavaran tilaamisesta ulkomailta. Sieltä löytyy myös nettiosoitteita...![]()
GPz900R(A2); ZZ-R 1100 (D1)
"Where are my teeth?! How can I have any pudding, if I can't find my teeth!!?!"
Mites tää liittyy aiheeseen?(kawajack @ Helmi. 25 2006,23:14) kirjoitti
![]()
Tulee aika jolloin p.....t tervataan! Ja niin tosiaan, asiantuntijalausuntoja aiheesta riippumatta. Takuu!