Honda CB350 -73 twin.. Asiallinen peli! Oikeista kilometreistä mitään tietoa, mutta itse vasta ajanut 150km
http://www.youtube.com/watch?v=4MXSDE66Phg
Honda CB Sevenfifty -96vm. 65tkm mittarissa, joista itse ajettu 5tkm (toista kesää alla).
Mukavia kilometrejä.![]()
<p>Honda CB 1300</p>
Porukoitten tallissa Honda CB 125 TD -83 (pari pikkuvikaa )
Lauantaina ostin kulkupeliksi CBR 600 F -91 mittarissa 38 tuhatta mailia.Vajaan pari sataa mailia ajellut ja hauskaa piisaa.
Pitää vaan ihmetellä miten en ole älynnyt aikaisemmin hommata![]()
Shadow vt750 tuli hommattua ja on tullut jo päristeltyäkin tana vuonna 3500 kilsaa. Kiva vekotin.
Shadow 750
Tommoinen cbr954rr -03 ja mittarissa 57tkm. Ja hondaan voi luottaa tien päällä varmasti!![]()
Syksyllä toivottavasti ehtii vielä ajamaan uudella hankinnallakin. TRX Yamaha on toistaiseksi alla, mutta eka Honda tuli ostettua, eli 2005 mallinen VT750C5 Shadow. *
Retired
Huhtikuussa sain käyttööni, vakuutusmaksuja vastaan, velipojan CBR600F -00 (hän kun meni ostamaan uudemman) ja kuumeen noustessa lunastin pyörän itselleni. Nooh, koska rouvakin halusi matkustaa mukana niin Kesäkuun lopussa tuli vaihdettua seepra sitten -04 tuplaäxxään. Sillä oltiin viime viikko reisussa, mm. Turun saaristossa, Hangossa ja Tammisaaressa. Mukavaa oli, kelit suosi ja bensa paloi...
![]()
http://xxmeeting.fi/
IBA suoritukset: 5xSS1000, 3xSS1600K, SS2000K, BB1500Finland, SS2000Finland.
Herrastelupyöränä on metalliviininpunainen Honda GL500 Silver Wing, hienolla matkakatteella ja suurilla Schuh-merkkisillä kolmella laukulla. Kromia on lisätty Saksanmaalla jo uutena piisalle asti. Pyörä on museorekisterissä ja dokumentoitu ajomäärä on tällä joulukuussa 1981 valmistuneella "vanhalla rouvalla" vasta 60.000 km.
Toinen Hondani on mallia NTV650, vuodelta 1993. Sillä on nyt ajettu noin 65.000 km:iä, josta kolmannes omassa ajossani. Sinä on saksalainen jälkiasennettu Fechter-täyskate, lisämittaristo, kahvanlämmittimet, polvikulmaa loiventava -65 mm:n muutossarja ja kolmilaukkuvarustus.
Kumpikin ajokki on ensirekisteröity Saksassa. Ostokset ovat täysin odotusten mukaisia pyörien kunnon ja hinnankin osalta. Toistaiseksi kumpaistakaan pyörää ei ole normaalihuoltojen lisäksi tarvinnut seppään viedä. Toivottavasti tämä hyvä "tuuri" edelleen jatkuu!
Historiaa et voi muuttaa. Tästä, tai tulevista päivistä saatat onnistua tekemään vaikka kuinka hyviä, niin
itsellesi kuin ympärillesi!
Tänään tulin kotiin toisella Honda NT 650 Deauvillellä!! Nyt ei enää tarvi kiistellä kumpi ajaa Deauvillellä, kun kummallekkin löytyy Ville alle![]()
Jos et sinä, kuka? Jos ei nyt, koska?
-Abraham Maslow
cbr954rr -02 38tkm ny ajettu, itse parissa kuukaudessa 6000km.
Kemorassa jotain 1.25-1.28 ja varttimaililla 10.6/216.
Aika helinää kone pitää mut kaiketi normaaliako?
Talvella olis tarkotus vaihtaa ketjukiristin, venavälykset tarkastaa/säätää ja vaihtaa kynttilät.
GSXR 750 -06, ex-CBR954RR
*Eilen tuli haettua -97 1100 pan european kotiin.
Nyt malttamattomana odotellaan että tulisi töistä vapaata ja pääsisi *ja kartuttamaan ajokokemusta.
600 hornet 06 noin 12 tonnii ajeltu.
cbr 1ooo rr fireblade ja vuosimallia -07 = ylivuotisena ostettu kesäkuussa -08. ajettu 4500km.
cbr 954rr -03 ajettu 23tkm, aika ero toho vanhaan -95 600f cebariin![]()
Honda CBR 954RR -02
Honda CBR 600F -95
Lievästi sanottuna eroa löytyy(Talsu @ Elo. 02 2008,00:08) kirjoitti
Oli suhteellisen repivää ajoa ennen vanhalla pc25:lla verrattuna 900rr:ään
Aina piti heittää pienempää sisään jos halusi ripeästi tehdä ohituksia.
Nyt se on vain kaasukahvan kääntö isoimmalla vaihteella ja se on siinä![]()
Horo Elää !
Moro!
Ensimmäinen OMA pyörä tuli ostettua keväällä...
HONDA CBR 600f -03 ajettu 12 tkm
tehosteena micronin mölypönttö
Hieno ja näppärä pyörä hyvillä säätömahdollisuuksilla!!
VFR meni pyörien taivaaseen (siis avk:lle), josta sille toivottavasti koittaa ylösnousemus jonkin taitavan rassaajan käsissä.
Lauantaina saan tilalle 1998 VTR 1000F:n. Kilsoja 15000.
Toivottavasti meille tulee toimiva suhde![]()
![]()
![]()
![]()
Viime perjantaina haettu CB600F Hornet. Mittarissa 333km viikonlopun jäljiltä
Seuraavaa lomaa odotellessa *![]()
CB600F
CB1000R
ZZR 1400
Tallista löytyy: Honda CB 750F ´81
Honda CBX 550F ´82
Honda CBR1000F ´89
Ihan kivoja pelejä mutta vaihtuu jossain vaiheessa.
Allt kva rinnär fran nesan te mun e heimååt. Käännös: Kaikki mikä valuu nenästä suuhun on kotiinpäin.
CB600F Hornet S -03
Eka pyörä ja eka kesä, kokemusta nyt jo huimat 2tkm.
Tästä se lähtee!
Kesäkuussa ostettu eka isopyörä Fireblade 900 -92, ajettu 56tkm
KUVA
Komiasti kiiltää runko(Juuseri @ Elo. 15 2008,16:37) kirjoitti
Täytynee talven aikana tehdä sama homma omaan![]()
Horo Elää !
CBR 600 rr tuli hankittua tuossa talvella ja kolmatta tuhatta kilsaa on nyt mittarissa. Radalla tämä pyörä on parhaimmillaan, joten siellä käydään aina välillä kaartelemassa.
"I don't mind living in a man's world as long as I can be a woman in it." - Marilyn Monroe