Tuosta takuusta ja sovittamisista,
Takuu on myyjäliikkeen hoidettava, joten ulkomailta ostetuissa tuotteissa ei Suomalaisella jälleenmyyjällä tai maahantuojalla ole minkäänlaista tuotevastuuta EU-alueella. (2002 alkaen) Eli tarkoitin vain, että takuuasioita ei hoideta Suomessa, vaan tuoteviat yms. pitää hoitaa sen liikkeen kanssa, josta tuote on hankittu.
Sovittamisen voi hoitaa ainakin Hesan lähistöllä Orgin WebShopin tiloissa, koska hyllyssä on yleensä kaikkia kokoja. Oikea väri voidaan tilata päivässä, jos vain maahantuojalla on hyllyssä. Myös tilatun kypärän voi aina vaihtaa oikean kokoiseen, jos menee koko pieleen. Ainoa kulu asiasta on postikulut.
t. Shoppikiipperi
Moottoripyöräily nuorentaa ja parantaa suorituskykyä. Tämä on japanialaisten tiedemiesten tutkima tosiassia. Otas siis ilo irti kurvailusta.