Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.
Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Onko muita ajan henkisiä elossa palstalla?
Ostin pitkäaikaisen ihastukseni vihdoin omaksi, joten olis kivaa heittää legendaa saman henkisten harrastajien kanssa.
http://www.husqvarnaclub.com/kuvat.htm Tosta löytyy kuvia. Nimi lienee Husqvarna Silverpilen. Kovin näytti vielä 80 -luvun alussa pelit samalta Ensimmäinen kisaenskani oli peltitankkinen Hva 125 wr. Kirkkaat tankin posket oli siinäkin. Eikä ikinä ollut mitään ongelmia pyörän kanssa
Olen vm -57 ja se on eka enduro jonka olen ikinä nähnyt. Johti harrastuksen pariin myöhemmin ja
A-luokan ajolupaan endurossa.
Husqvarna SILVERPILEN 282 CROSS
Siinä on swingi keula jossa iskarit, 9,3 hp tehoa ja 75 kg painoa. Aikansa parhaimmistoa joka nyt opettelee
uusille tavoille autotallissani sitä kunnostaessani päijänneajoon historia-luokaan.
Edellisestäni päitsistä onkin jo aikaa.
Tuollainen Silverpilen oli ensimmäinen moottoripyöräni vuonna -69. Se oli silloin kavereille suuri kateuden aihe kun meni 175 kuutioisena kevytmoottoripyöräksi. Silloin kun säännöt olivat että alle 125 kuutiota tai alle 75 kiloa. Ja tuo oli alle 75 kiloinen.