(Tomberttone @ Helmi. 11 2010,12:31) kirjoitti
Maalla noi vieraat (paketti)autot eroittuu aika hyvin ja rekisterinumerot on ylhäällä jo tutustumiskäynnin jälkeen. Nyt siihen ei ole enää tarvetta ja yöllä voi ajaa GPS:n perusteella suoraan kohteeseen.
Mikäli haluat, mene vaikka nettimoto/nettivene-sivuille, etsi haluamasi kohde, ota ylos puhelinnumero ja hae osoite vaikkapa Eniron sivuilta. Street Vievistä näet onko paikka miten helposti hollilla ja mistä suunnasta sitä kannattaa lähestyä, mihin parkeerata, mitä murtovälineitä tarvitaan, jne.
Foliohattu tai ei, uskon rikollisten työn helpottuvan tämän avulla todella merkittävästi. Hyvin suunniteltu on puoliksi tehty ja tällä se onnistuu liiankin hyvin. Ei jotain hyvää, jottei jotain pahaakin.