Kun nyt kaikilla merkkikohtaisillakin foorumeilla on mallikartoituksia, niin laitetaanpa meille Org.in "valtavirrasta poikkeaville" oma kartoitus!

Eli milläs merkillä, mallilla ja minkäs ikäisellä rakkineella mennä porskutat?? :p (Suzukin, Kawan, Bemarin, Hondan, Yammun, Ducatin, Trumpan ja Aprilian omistajat älkää vaivautuko, paitsi jos joku em. on ykkös-tai kakkospyöränä ja joku "muu" lisäksi ykkös-tai kakkospyöränä... :p :;): )

Itselläni siis:
Harley-Davidson Dyna Glide Street Bob (FXDBi) 2006 ja oikein tyytyväinen olen! :)

Harley-Davidson Sportster XLH 1200 de luxe 1990 (+ Bonneville -Trumppa).

Ehkä kohta Buellikin tulossa.

No se sitten tuli eli Buell Lightning XB12S vm 2004, race -kitillä, crossistongalla, 200 mm takarenkaalla jne.



Buell XB12S Lightning 2005
KTM superduke 2006.
HD XL1200 -89. hiukan "erilainen sprtstr".
Dyna Low Rider Evo


KTM Superduke -06 musta. Liian vähän aikaa ajella ja pers'aukisuuskin vähän vaivaa, joten tämä saa toimia samalla ensimmäisenä myynti-ilmoituksenakin sitten...  :(
Harley-Davidson Dyna Street Bob 1584cc vm.(HUOM!) 2007.

Aivan järjettömän tyytyväinen!javascript:emoticon(':jippikaijee:')
smilie

Taidan hävitä tässä mallimerkinnän pituus kilpailussa, KTM 950SM -05.
Lainaa (S-Bob-68 @ Syys. 22 2006,17:39)
Harley-Davidson Dyna Street Bob 1584cc vm.(HUOM!) 2007.

Aivan järjettömän tyytyväinen!javascript:emoticon(':jippikaijee:')
smilie

Käväsin juur äsken koeajamassa -07 mallisen Softail Standard Customin...Kone on aikas maukas verrattuna -06 malliseen, jonka kone ei sekään paha ole. Vääntöä on ainakin jonkin verran enemmän ja tämä oli vielä alkuperäisillä putkilla ja sisäänajossa, eli yläkierroksilla en konetta käyttänyt joten tehosta siellä en osaa sanoa. Mutta varmaa on se että oma pyörä on pakko päivittää jollain bigbore-kitillä! :;):
KTM 640 LC4 smoto -06 :orgmp:
Moto Morini Corsaro 1200
Pannonia T5 -69, Dnepr MT-11 -90 ja VMax -89.
Ktm Duke2 -05  :)
Moto Guzzi California Spesial -01 :cruising:
Benelli tornado tre -05
Moto Morini Corsaro 1200
KTM SMC 660 -05 + Yamaha R6 -00 (kilvetön)
H-D street bob -07. Tulossa...
Faiöpoltti ja 998.. ja kawa kx500 äijäpeli
buell xb12r firebolt 2005
HD Shovel chopper -50
pitkä ja jäykkä  :)

MV Agusta Brutale 910 -06.
sportster 1200, street bob 07 -tulossa  :jpstyle:
FXSTDI Softail Deuce -04
R1200 GS -04
CBR1000 RR -04

Moto Guzzi 1100 Breva -06
Moto Guzzi V11 Sport -02/05
Suzuki DR 650 SE -97

Royal Enfield 250-56
Cagiva Raptor 650.
Eilen tilattu Norge GTL.
Moto Guzzi California EV :cruising:
Harley-Davidson FXSTD Softail Deuce.
'82 Moto Guzzi V50 Monza
(tusinapyöränä Bemun '07 R1200GS Adventure)

Lainaa (r1150r @ Joulu. 21 2006,07:01)
Eilen tilattu Norge GTL.

Ja nyt on jo ollut viikon tallissa eli on nyt virallista.
XL 883 -vm 95    :jippikaijee: :jippikaijee:
Hyosung Comet GT650
Buell XB9SX
2005 + Racekit +kaikkea muuta kivaa "pientä" tulossa

hiukka erilainen ja nopea pulu talutetaan tallista kevääksi.

Night Train 2007   :cruising:
Buell XB9S -03 täälä  :orgmp:
ja kaikkee kivaa siihen pitäis keksiä :D

Harley-Davidson Dyna Glide Street Bob (FXDBi) 07.

Tänään tuli tuo nyt sitten hommattua. Harkitsin kepeästi jossakinvaiheessa talven pimeydessä jopa kaupan perumistakin. Kaupiaan olisi ilmeisesti ollut helppo myydä tuo jollekulle toiselle. Sitten kuitenkin kun näin pyörän, niin pakkohan tuo sitten oli hommata miettimättä senkummemmin rahoja jotka siitä ilosta joutuu maksamaan nyt ja tulevaisuudessa, kun palikoita tuohon heti piti alkaa katselemaan.

Maltoin kuitenkin mieltäni senverran, että ajelemaan lähden vasta maanantaina jos nyt ei lunta tai muutakaan sentapaista taivaalta tipahtele.
Pyörää en ole vielä edes käynnistänyt tai edes koeistunutkaan vielä, metriä lähemmäs pyörää en ole viellä ehtinyt, ehtiihän nuokin asiat vielä.

Next Page...